16 lutego, 2013

Śniadanie 16.02.13 + informacje o.. kasza manna


Zastanawiałam się czy dodać jednego posta i zamieścić tam cały dzienny jadłospis, czy dodawać po kolei, każdy z osobna.  Raz będę pisała jednego z podsumowaniem, a raz będę dodawać kilka dziennie. Strasznie ciągnęło mnie by napisać kolejnego, więc właśnie to robię ;) Cały tydzień jadłam owsianki, więc jak jest sobota i miałam więcej czasu postanowiłam zjeść coś innego. Wypadło na kaszę manną. Bardzo zdrowa, smaczna i można ją robić na wiele sposobów. Ja uwielbiam z ziarnami słonecznika. Możecie się zdziwić, że na zdjęciach ta kasza wydaje się zbyt zwarta, ale właśnie taka była. Nie lubię lejącej się kaszy. Najbardziej smakuje mi taka o konsystencji bardzo gęstego jogurty, bądź nawet galaretki. Poniżej, jak zwykle będą znajdowały się zdjęcia. Polecam wypróbować i dodać swoje ulubione dodatki. Wszelkie bakalie, owoce, nasiona, sosy, ..Można by wymieniać w nieskończoność :)
Sobotnie śniadanie:
Kasza manna ze zmielonymi orzechami laskowymi, ziarnami słonecznika, rodzynkami, daktylami, a na wierzchu połową dużego jabłka.

A teraz nieco o kaszy manny:
Powstaje podczas przemiału ziaren pszenicy. Jedna z najbardziej popularnych i lubianych kasz. Ze względu na to, że jest lekkostrawna podaje się ją dzieciom oraz osobom z nadwrażliwością układu pokarmowego. Jest zdrowa, smaczna, sycąca i nadaje się również dla osób na diecie. Zakazana w diecie bezglutenowej. Zawiera niewiele błonnika, witamin i minerałów, lecz dużą ilość skrobi. Kasza manna powinna stanowić drobne cząstki bielma, bez widocznych ciemnych cząstek otrębowych oraz nie powinna być zamączona.
Wartości odżywcze w 100 gramach kaszy manny:

  • energia: 360 kcal (1477 kJ )
  • białko: 12,7 g
  • węglowodany: 72,8 g
  • tłuszcze: 1,1 g
  • błonnik: 3,9 g 
 Życzę smacznej kaszy i miłego dnia ;)

1 komentarz:

  1. Właśnie się dowiedziałam czym tak naprawdę jest kasza manna, dzięki :].

    OdpowiedzUsuń

Wszystkie opinie i uwagi są dla mnie na wagę złota. Staram się dzięki nim wzbogacić zawartość bloga, jak i uzupełnić o brakujące elementy. Dlatego proszę Cię o szczere komentarze, gdyż tylko one pozwolą mi poprawić jakość strony i wpisów. Proszę również o nie wklejanie linku do Twojego bloga i nie spamowanie. Jeśli będę miała chwilę na pewno do Ciebie zajrzę. Życzę mile spędzonego czasu na moim blogu :)